ویندوز ۱۰ به نصب آنتی ویروس نیازی ندارد!

نوشته شده توسط: سامان های در ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۰
 

بحث امنیت یکی از مبحث های مهم در دنیای گجت های هوشمند و راینه است. از آنجایی که روزانه ویروس ها و تروجان های مختلفی به شبکه های کامپیوتری هجوم میبرند داشتن یک آنتی ویروس بسیار ضروری است.

همانطور که می دانید آنتی ویروس های بسیاری وجود دارند که هر کدام به نحوی قادرند امنیت رایانه ها را تامین کنند. اما مایکروسافت در ویندوز ۱۰ از آنتی ویروس قدرتمند اختصاصی خودش Windows Defender بهره می برد که به گفته متخصصان این شرکت به طور کامل می تواند امنیت رایانه را تامین کند و نیاز به نصب نرم افزار شخص ثالث ندارد.

جدیدترین دور از بررسی آنتی ویروس ها حاکی از بهبود عملکرد Windows Defender و مایکروسافت هم فرصت را غنیمت شمرده تا به تمجید از توانایی های آنتی ویروس خود در محافظت از کاربران ویندوز ۱۰ بپردازد.

مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود با اشاره به نتایج کسب شده در بررسی های AV-TEST که به بازه ژانویه تا فوریه ۲۰۱۸ مربوط می شود، به تشریح عملکرد آنتی ویروس این کمپانی و عملکرد بعضاً بهتر آن پرداخته است.

به گفته این کمپانی عملکرد Windows Defender در همه زمینه ها تقریباً بهتر از محصولات امنیتی ثالث است. به طور مشخص مایکروسافت بر بروی امتیاز کسب شده در تست محافظت و همچنین تنها دو تشخیص غلط از بین ۲۰۰۰ نمونه بدافزار دست گذاشته است.

آنتی ویروس Windows Defender در تست کارایی امتیاز ۵,۵ از ۶ را کسب کرده است که به ادعای مایکروسافت نتیجه کسب شده نه تنها، بازتاب دهنده تلاش های صورت گرفته برای تأثیر کمتر بر سرعت سیستم ها است، بلکه از هر نظر محصولات ثالث را هم پشت سر می گذارد.

به گفته مایکروسافت علی رغم ناتوانی Windows Defender در تشخیص دو نمونه از بدافزارهای آزمایش شده، هنوز کاربران ویندوز ۱۰ به لطف دیگر قابلیت های تعبیه شده درون سیستم عامل محافظت می شوند.

لازم به ذکر است در صورتی که آنتی ویروس دیگری روی سیستم تان نصب کنید به صورت خودکار ویندوز دیفندر از کار می افتد و دیگر در خصوص امنیت رایانه نمیتواند کاری انجام دهد.


هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...

نوشتن دیدگاه